Atrakcje Turystyczne

Plaża

Plaża w Chłapowie położona u stóp stromego klifu to największa atrakcja turystyczna miejscowości. Główne kąpielisko jest pokryte drobnym, białym piaskiem bez kamieni. Latem w ciągu dnia największą popularnością cieszą się strzeżone kąpieliska, przejażdżki skuterem i mecze piłki plażowej. więcej »

Wąwóz Chłapowski Rudnik

Wąwóz Chłapowski Rudnik - to naturalna atrakcja Chłapowa. Wąwóz powstał w wyniku działalności wód spływających z Wysoczyzny do Bałtyku. Wąwozem można dotrzeć na chłapowską plażę. więcej »

Wejście od al. Żeromskiego 263

Wieś rybacka

Zabytkowa Wieś Rybacka - Chłapowo to wieś rybacka, w której zachowały się jeszcze chałupy, o tradycyjnej dla tego regionu konstrukcji szachulcowej. W centrum wsi stoi XIX wieczna murowana kapliczka przydrożna. Pomimo iż na chwilę obecną mieszkańcy wsi zajmują się głównie branżą turystyczną, to jednak jest tu grupa rybaków, których łodzie stacjonują malowniczo na plaży, gotowe do wypłynięcia w morze na połów. więcej »

Paralotniarstwo

Paralotniarstwo - wielobarwne paralotnie szybujące nad chłapowskim klifem i plażą to w sezonie letnim niemal codzienny widok. Wysoki klif w Chłapowie stwarza bardzo dobre warunki do startu, wiatry idealnie niosą, a plaża jest wygodnym i obszernym lądowiskiem dla paralotniarza. więcej »

Nadmorski Park Krajobrazowy

Nadmorski Park Krajobrazowy - północna część Chłapowa położona jest na obszarze parku krajobrazowego. Występują tu podlegające ochronie: rokitnik zwyczajny, żarnowiec miotlasty, dzwonek okrągłolistny, bażyna czarna, jałowiec, bluszcz pospolity i paprotka zwyczajna. więcej »

Atrakcje Władysławowa

Chłapowo położone jest tuż przy Władysławowie. Warto tam podjechać, podejść aby zobaczyć atrakcje: Centralny Ośrodek Sportu CETNIEWO, Dom Rybaka, Muzeum Motyli, Ocean Park, wesołe miasteczko, Aleję Gwiazd Sportu czy port. więcej »

Rejs widokowy jachtem ARKUN

Mamy przyjemność zaprosić wszystkich Państwa na niesamowite rejsy widokowe po Bałtyku, które zapierają dech w piersiach i zostają w głowie do końca życia! więcej »

Muzeum Motyli we Władysławowie

Muzeum Motyli we Władysławowie znajduje się na 3 piętrze wieży widokowej w Domu Rybaka. Muzeum to zbiór ponad 3000 motyli i owadów z całego świata, wystawa obejmuje ponad 70 gablot entomologicznych. więcej »

Władysławowo, ul. Gen. Hallera 19

Władysławowo - Ocean Park

Ocean Park we Władysławowie to spotkanie z wielorybami, rekinami, żółwiami olbrzymimi, delfinami, orkami, oraz innymi zwierzętami morskimi i oceanicznymi. więcej »

Władysławowo, ul. Żwirowa 13

Loty Widokowe

Lubicie latać samolotami? Chcecie zobaczyć Półwysep Helski z lotu ptaka? To atrakcja w sam raz dla Was! :) więcej »

Mickiewicza, Jastarnia

Wieża Widokowa we Władysławowie

Wieża Widokowa znajduję się w Domu Rybaka we Władysławowie, to jest około 7 km od Chłapowa. To świetna alternatywa dla wszystkich fanów pięknych widoków. więcej »

ul. Generała Hallera 19, 84-120 Władysławowo

Szlaki piesze

Chłapowo szlaki turystyczne. Jakie szlaki znajdują się w okolicy? Co warto wiedzieć? Jak długa jest trasa? Jak prowadzi trasa? Jakie są przystanki dydaktyczne? więcej »

Szlak Latarni Morskich

Miejscowości w których są latarnie oraz odległości między nimi. więcej »

Władysławowo

Władysławowo miasto położone nad otwartym Morzem Bałtyckim pomiędzy Mierzeją Helską a Przylądkiem Rozewie. więcej »

Jastrzębia Góra

Do Jastrzębiej Góry warto przyjechać po tzw. "sezonowym szczycie", aby rozkoszować się ciszą i powietrzem przesyconym jodem. więcej »

Chałupy

Miejscowość ta słynie z głębokich tradycji rybackich. Już od ponad 25 lat pod koniec lipca odbywa się wielki festyn pod nazwą "Kaszëbszczie bôt pod żôglame" (Kaszubskie łodzie pod żaglami). więcej »

Rozewie

Rozewie to najbardziej na północ wysunięta miejscowość Rzeczpospolitej, którego zbocze porasta bukowy las. więcej »

Tupadły

Wypoczywać można tu w bardzo sielskich warunkach, rozkoszując się spokojem i ciszą. więcej »

Ostrowo

Na turystów w Ostrowie czekają domy gościnne i pensjonaty, zaś liczne punkty gastronomiczne oferują potrawy kuchni kaszubskiej. więcej »

Dębki

Spędzając urlop w Dębkach trzeba odwiedzić śliczną drewnianą kaplicę Księży Zmartwychwstańców powstałą w latach 30-tych XX stulecia, której architektura nawiązuje do wzorców kaszubskich. więcej »

Gdańsk

Gdańsk zachował, mimo działań wojennych, wiele z przedwojennych kamienic, dworków i traktów. więcej »

Gdynia

Gdynia jest jednym z najmłodszych miast w Polsce, wchodzi w skład aglomeracji trójmiejskiej i pełni funkcję ważnego portu na wybrzeżu Bałtyku. więcej »

Sopot

Charakter Sopotu pozwala czuć sie wyjątkowo i z lekkiego dystansu obserwować wyjątkowość w każdym miejscu, począwszy od willi, w której wynajmuje się pokój, poprzez urokliwe uliczki i ludzi, a na restauracjach i klubach skończywszy. więcej »

Historia Chłapowo

CHŁAPOWO to wymarzone miejsce dla ludzi, którzy doceniają spokój i kontakt z przyrodą. Ta wieś rybacka, usytuowana 3 km na zachód od miasta Władysławowo, na wysokim klifowym brzegu, pierwotnie nazywała się Klappow i zapis taki istniał od 1937 r. więcej »