Dębki - Jaka jest historia tego miejsca? Jaka jest lokalizacja? Co warto wiedzieć? Jaka jest tutaj plaża?

Dębki

W nadmorskim lesie, w sąsiedztwie ujścia Piaśnicy do morza, znajdziemy domki o ciekawej architekturze, między nimi budynki szachulcowe, z których jeden, z nr 86, datuje się na koniec XVIII w. a także kilka chałup zmodyfikowanych na domy gościnne. Jednak Dębki to przede wszystkim przyjezdni. Na lato przyjeżdża tu część mieszkańców Warszawy, stąd, trochę zjadliwie, jedną z dwóch podstawowych ulic nazwano "Marszałkowska". Druga, równoległa do morza, "Spacerowa" ogniskuje popołudniowo-wieczorne życie towarzyskie. Odległość od Chłapowa wynosi 18 km w linii prostej.

Co warto tu zobaczyć?

PLAŻA

W Dębkach znajduje się jedna z najbardziej malowniczych i najpiękniejszych bałtyckich plaż. Szeroka, o jasnym, drobnym piasku, czysta i bez tłumów. Każdy znajdzie miejsce dla siebie. Dwie trzecie wioski mieści się w lesie. Tak plaża, jak i woda morska jest tutaj idealnie czysta. 

RYBACZÓWKA (ul. Spacerowa, tel. 668 281 694)

Przy głównym zejściu na plażę nr 19 zbudowano dla rybaków nowoczesny kompleks Rybaczówka, która służy do obsługi przystani rybackiej. To miejsce jest również dostępne dla turystów. Powstała 20 - metrowa wieża widokowa, można na nią wejść po schodach albo dostać się windą, skąd rozpościera się piękny widok na morze i całą okolicę.

Godziny otwarcia wieży w lipcu i sierpniu:

Codziennie: 14.30 – 20.30

 

LEPIMY Z GLINY (ul. Sasankowa 2, tel. 514 890 514)

Pracownia ceramiczna powstała nie tylko z myślą o dzieciach, ale również o dorosłych. Tutaj wszyscy mogą wyczarować na prawdę piękne dzieła z gliny i kreatywnie spędzić czas z bliskimi. Wszystkie wykonane pracę trafiają w ręcę ich wykonawców. 

 

PARK LINOWY LINOWO (ul. Zakonna 3, tel. 502 023 161)

Jest to idealna atrakcja dla wszystkich i tych mniejszych, i większych wczasowiczów. Można tu w aktywny i kreatywny sposób spędzić czas z rodziną.

 

SPŁYWY KAJAKOWE

Dla osób spragnionych wrażeń i aktywnego wypoczynku, w Dębkach, można skorzystać ze spływu kajakowego rzeką Piaśnicą. Spływ odbywa się krętą rzeką Piaśnica (7 km), która swój początek przy Jeziorze Żarnowickim wpływając do samego Bałtyku.

Po Jeziorze Żarnowickim, gdzie trasa kajakowa ma swój początek, można wziąć udział w rejsie statkiem „Nadolanin”, gdzie podczas około godzinnej podróży dowiemy się historii o całej okolicy.

DWOREK PROF. WRZOSKA (ul. Zakonna 10)

Ciekawą atrakcją, dla wszystkich miłośników architektury jest jeden z bardziej znanych budynków Dworek Profesora Wrzoska. Obecnie budynek należy do Caritas Archidiecezji Poznańskiej i pełni rolę ośrodka charytatywno-wypoczynkowego. Nadal jest to jednak ciekawy obiekt, którego historię warto znać. Obok powstał, z inicjatywy rodziny profesora, także drewniany kościół MB Częstochowskiej. Wykonano go w typowym dla Kaszub stylu.

Ostatnia aktualizacja - sierpień 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.chlapowo.net.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0