Atrakcje w Chłapowie

(24)

Wzdłuż północnej granicy Chłapowa rozciąga się piękna i piaszczysta plaża z klifem. Dużo uroku plaży dodają urozmaicone zejścia do plaży od szerokich po wąskie rybackie dróżki. Gł&oacu... więcej »

Największą atrakcją naturalną Chłapowa jest Wąwóz Chłapowski zwany przez Kaszubów "Rudnikiem". Według naukowców powstał on w wyniku erozyjnej działalności wód spływających ... więcej »

Wejście od al. Żeromskiego 263

Chłapowo to wieś rybacka, w której zachowało się jeszcze kilka chałup o tradycyjnej dla tego regionu konstrukcji szkieletowej. Centrum wsi wyznacza piękna, XIX wieczna kapliczka przydrożna. Pom... więcej »

Barwne paralotnie szybujące w powietrzu nad chłapowskim klifem i plażą to w sezonie niemal codzienny widok. Wysoki klif w Chłapowie stwarza bardzo dobre warunki do startu, wiatry idealnie niosą, a pla... więcej »

Nadmorska część Chłapowa podlega Nadmorskiemu Parkowi Krajobrazowemu o łącznej powierzchni 18 804 hektarów. Teren ten pozostaje poza ingerencją człowieka - stanowi on naturalne środowisko na dz... więcej »

Odwiedzając Chłapowo powinniśmy odwiedzić Władysławowo, w którym jest dużo interesujących atrakcji dla turystów chcących odpocząć od zażywania kąpieli słonecznej na plaży: Port we W... więcej »

Prywatne Muzeum zostało otwarte we Władysławowie w 2000 roku przez Tomasza Falkiewicz. Jego siedziba znajduje się w Domu Rybaka w wieży widokowej. W swojej kolekcji muzeum posiada zbiór ponad... więcej »

Władysławowo, ul. Gen. Hallera 19

Ocean Park we Władysławowie to spotkanie z wielorybami, rekinami, żółwiami olbrzymimi, delfinami, orkami, oraz czterdziestką innych zwierząt morskich i oceanicznych.Ekspozycja została przygotow... więcej »

Władysławowo, ul. Żwirowa 13

Loty Widokowe na Półwyspie Helskim Dysponujemy dwoma statkami powietrznymi, samolotem Cessna 172 i helikopterem Bell 407. Lot odbywa się na wysokości 300-400 m, oferując wspaniały widok n... więcej »

Mickiewicza, Jastarnia

Wieża Widokowa znajduję się w Domu Rybaka we Władysławowie, to jest około 3,0 - 3,5 km w ramach dróg lub 2,0 - 2,5 km w linii prostej od Chłapowa. To świetna alternatywa dla wszystkich fan&oacu... więcej »

ul. Generała Hallera 19, 84-120 Władysławowo

Szlaki piesze Szlak czerwony - nadmorski Długość - ok. 32kmPrzebieg szlaku: Żarnowiec - Dębki - Białogóra - Lubiatowo - Stilo - Łeba Z Żarnowca, gdzie warto zwiedzić Klasztor Cystersek (obe... więcej »

Szlak Latarni Morskich woj. pomorskiego Miejscowości w których są latarnie oraz odległości między nimi Ustka – 39km – Czołpino – 71km – Stilo – 66km &n... więcej »

Władysławowo Władysławowo - miasto położone nad otwartym Morzem Bałtyckim pomiędzy Mierzeją Helską a Przylądkiem Rozewie. Władysławowo jest siedzibą gminy miejsko-wiejskiej, obejmującej swoim zasięgi... więcej »

Jastrzębia Góra Jastrzębia Góra dzięki malowniczemu położenu na wysokim klifowym brzegu (67m n.p.m.) i rozległej bazie noclegowo-gastronomicznej przyciąga latem rzesze turystów. ... więcej »

Chałupy Chałupy - dawna osada rybacka zwana kiedyś Budziszewem oraz Ceynową (od popularnych nazwisk rybaków tu zamieszkujących). Pierwsza wzmianka o Budziszewie pojawiła się 1678 r., o Ceynowi... więcej »

Rozewie Rozewie to najbardziej na północ wysunięta miejscowość Rzeczpospolitej, którego zbocze porasta bukowy las. Niektóre okazy buków liczą około 200 lat i osiągnęł... więcej »

Tupadły Tupadły to wieś  leżąca w bliskiej okolicy Jastrzębiej Góry. Wypoczywać można tu w bardzo sielskich warunkach, rozkoszując się spokojem i ciszą. Osada ta znana już była w 1224 rok... więcej »

Ostrowo Ostrowo - niezwykle urokliwa wieś letniskowa, położona około 3,5 km na zachód od Jastrzębiej Góry. Wieś położona jest płynącą równolegle do brzegu morskiego rzeką Czarną ... więcej »

Dębki W nadmorskim lesie, w sąsiedztwie ujścia Piaśnicy do morza, znajdziemy domki o ciekawej architekturze, między nimi budynki szachulcowe, z których jeden, z nr 86, datuje się na koniec XVI... więcej »

Gdańsk GDAŃSK - portowe miasto z wielowiekową, bogatą tradycją, jest jednym z ważniejszych miast w Polsce, zaraz po Warszawie stanowi najbardziej znane miasto polskie w świecie. Jego h... więcej »

Gdynia Gdynia jest jednym z najmłodszych miast w Polsce, wchodzi w skład aglomeracji trójmiejskiej i pełni funkcję ważnego portu na wybrzeżu Bałtyku. Plan przekształcenia niewielkiej wioski ry... więcej »

  Sopot Sopot ma niewiele ponad 100 lat, jednak jego architektura, dorobek kulturalny i klimat sprawiają, że przybywający tam ludzie przenoszą sie w czasie. Charakter Sopotu pozwala czuć sie wy... więcej »

CHŁAPOWO to wymarzone miejsce dla ludzi, którzy doceniają spokój i kontakt z przyrodą. Ta wieś rybacka, usytuowana 3 km na zachód od miasta Władysławowo, na wysokim klifowym brz... więcej »

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00