Gdynia - Co robić? Co zwiedzać? Co warto zobaczyć? Jakie atrakcje czekają na turystów?

Gdynia

Gdynia jest jednym z najmłodszych miast w Polsce, wchodzi w skład aglomeracji trójmiejskiej i pełni funkcję ważnego portu na wybrzeżu Bałtyku. Plan przekształcenia niewielkiej wioski rybackiej w liczący się port pojawiły się w dwudziestoleciu międzywojennym, gdy sytuacja w Gdańsku była dla władz Polski niepewna. Powstało zatem niewielkie miasto, które odznaczało się sporą nowoczesnością – nie znajdziemy tutaj barokowych kościołów, ani XIX-wiecznych kamienic. Większość mieszkańców zasiedla nowoczesne bloki, a centrum Gdyni zdominowane jest przez budynki z dwudziestolecia międzywojennego i współczesne architektury. Jednak nie powinniśmy się zrażać. Mimo wszystko Gdynia jest przyjaznym dla turystów miastem. Nie dość, że ceny znacznie odbiegają od wywindowanych w sezonie cen w centrum Gdańska, to mamy okazję zobaczyć wiele unikatowych zabytków i muzeów. Odległość Gdyni od Chłapowa wynosi 42 km, można się tam wybrać na jednodniową wycieczkę.

Co warto zobaczyć?

MOLO ORŁOWO (ul. Orłowska)

Będąc w Gdyni nie można zapomnieć o odwiedzeniu pięknego Mola w Gdyni Orłowie. Zostało ono wybudowane już w
1934 roku przez Kompanię Szkolną Batalionu Mostowego Wojska Polskiego z Modlina. Jest to bardzo klimatyczne miejsce. Wstęp jest bezpłatny.

MUZEUM EMIGRACJI W GDYNI (ul. Polska 1, tel. 586 233 179)

Jest to pierwsze takie miejsce, powstałe w Polsce. Muzeum poświęcone jest historii polskiej emigracji. W historycznym gmachu Dworca Miejskiego, skąd przez dziesięciolecia wypływały polskie transatlantyki, powstało miejsce, które opowiada w ścisłym związku ze współczesnością o dziejach wyjazdów i losach Polaków na świecie. 

Godziny otwarcia

Kasy:
pon.: nieczynna
wt.: 12:00-19:00
śr.-niedz.: 10:00-17:00

Wystawa:
pon.: nieczynna
wt.: 12:00-20:00
śr.-niedz.: 10:00-18:00

SKWER KOŚCIUSZKI

Jest to jeden z ważniejszych punktów, które należy odwiedzić będąc w Gdyni. Skwer Kościuszki to reprezentacyjna ulica, stanowiąca wizytówkę Gdyni. 

CENTRUM NAUKI EXPERYMENT (ul. Al. Zwycięstwa 96/98, tel. 585 004 994)

Dla rodzin z dziećmi i miłośników nowinek technicznych przeznaczone jest Centrum Nauki Experyment, gdzie duzi i mali z innej perspektywy spojrzą na otaczające nas procesy dotyczące człowieka, środowiska i fizyki. 

Godziny otwarcia:

  • pn.-nd. 10:00-19:00

"DAR POMORZA" ODDZIAŁ CENTRALNEGO MUZEUM MORSKIEGO (ul. Al. Jana Pawła II,
tel. 586 202 371)

Dar Pomorza" jest to trzymasztowy żaglowiec szkolny, który obecnie jest zacumowany w Gdyni jako statek - muzeum. Tutaj można przez chwilę poczuć się jak na statku, przeżyć prawdziwą, morską przygodę. Można tu zobaczyć poszczególne elementy statku oraz jego umeblowanie. W czasie zwiedzania można poznać historię statku.

wtorek - niedziela 9.00-16.00
(obowiązują do 30.10.2020)

PLAŻA

Nie można zapomnieć o plażach – to one na polskim wybrzeżu stanowią o atrakcyjności miast na Pomorzu. Gdynia, jako miasto portowe, posiada wybrzeże w znacznym stopniu przemysłowo zagospodarowane. Jednak w najmniejszym stopniu nie uniemożliwia to turystom zdobycia opalenizny. Mamy do dyspozycji plażę przy Bulwarze Nadmorskim, oraz liczne, mniejsze bądź większe plaże poza miastem lub na jego obrzeżach.

Ostatnia aktualizacja - sierpień 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.chlapowo.net.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0