Jastrzębia Góra - Skąd nazwa miejscowości? Co robić? Co zwiedzać? Jaka jest lokalizacja?

Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra dzięki malowniczemu położenu na wysokim klifowym brzegu (67m n.p.m.) i rozległej bazie noclegowo-gastronomicznej przyciąga latem rzesze turystów. Nazwa pochodzi od najwyższego wzniesienia na Kępie Swarzewskiej i krążących nad nią drapieżnych ptaków. W 2000 roku w wyników pomiarów geodezyjnych określono miejsce najdalej wysunięte na północ Polski  i nazwano je "Gwiazdą Północy" - wyznacznikiem tego punktu jest pamiątkowy obelisk. Z ciekawostek przyrodniczych warto zobaczyć wawóz Lisi Jar, który kiedyś miał około 10km długości, jednak Bałtyk pochłonął znaczna jego część. Do Jastrzębiej Góry warto przyjechać po tzw. "sezonowym szczycie", aby rozkoszować się ciszą i powietrzem przesyconym jodem. Odległość od Chłapowa wynosi 4 km w lini prostej. 

Jakie atrakcje warto zobaczyć?

PLAŻA

Jastrzębia Góra posiada ogromną różnorodność linii brzegowej. Jest to miejsce położone nad klifowym wybrzeżem. Posiada dostęp do pięknej plaży - od wschodu jest ona kamienista, a na zachodzie jest piaszczysta.

JASTRZĘBSKI KLIF

Jest to najwyższy klif na wybrzeżu Bałtyku. Nazwa najprawdopodobniej jest powiązana z królem, który niegdyś dominował nad okolicą Jastrzębiej Góry i przybrzeżnymi klifami - jastrzębiu. Wysokość tego klifu wynosi 33 metry, pozwala to turystom na obejrzenie niepowtarzalnego zachodu słońca oraz na pospacerowanie w miejscu silnie nasyconym uzdrawiającym morskim aerozolem. 

GWIAZDA PÓŁNOCY

Jest to kamiń ustawiony w miejscu najbardziej wysuniętym na północ. To tutaj, a nie - jak wcześniej sądzono - na Przylądku Rozewie, znajduje się najbardziej na północ wysunięty punkt linii brzegowej polskiego wybrzeża.

PROMENADA ŚWIATOWIDA

Jest to jedna z najbardziej rozrywkowych części Jastrzębiej Góry. Tutaj Turyści wraz ze swoimi rodzinami mogą dobrze zjeść, napić się kawy lub herbaty, posłuchać muzyki, zatańczyć, zaopatrzyć się w pamiątki.

DOM WHISKY (ul. Droga Rybacka 60, tel. 691 380 000)

Jest to miejsce stworzone z miłości oraz pasji do tradycji, jaka wytworzyła się wokół osobliwości i charakteru whisky. Tutaj można znaleźć ponad 2000 butelek whisky z całego świata. Duże wrażenie tego miejsca robi wnętrze Domu, które wprowadza w niesamowity klimat. Można tu zasmakować alkoholi z najwyższej półki. Podczas relaksu oraz delektowania się królową wszystkich alkoholi można zagrać w grę planszową.

COCTAIL BAR MAX (ul. Droga Rybacka 60)

W tym miejscu nie znajdziesz Menu. Tutaj drinki tworzysz sam, przy pomocy barowych Magików. To jedyne takie miejsce, w którym możesz poczuć się jak w raju. Jest ono stworzone nie tylko przez pasjonatów ale również osoby osiadające nieocenioną wiedzę w zakresie towaroznawstwa alkoholowego, historii alkoholu oraz wtapów jego powstawania. 

Ostatnia aktualizacja - sierpień 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.chlapowo.net.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0