Loty Widokowe - Co warto wiedzieć? Co zwiedzać? Ile trwa przelot? Jaki jest adres?

Loty Widokowe na Półwyspie Helskim

Dysponujemy dwoma statkami powietrznymi, samolotem Cessna 172 i helikopterem Bell 407. Lot odbywa się na wysokości 300-400 m, oferując wspaniały widok na morze, zatokę i Półwysep Helski. Przelot trwa ok. 15 minut i można wybrać, w którym kierunku chce się lecieć - w stronę Helu, czy w stronę Władysławowa.

Samolot może zabrać maksymalnie 3 osoby, a koszt przelotu to:

  • przy 3 osobach w samolocie - 250 zł za osobę
  • przy rezerwacji samolotu dla 1 lub 2 osób - 600 zł za cały samolot.

Helikopter może zabrać maksymalnie 6 osób, a koszt przelotu to:

  • przy 5 lub 6 osobach na pokładzie - 300 zł za osobę
  • przy rezerwacji helikoptera dla 1-5 osób - 1500 zł za cały helikopter.

Rezerwacje można robić pod numerem telefonu 604 528 528

Oprócz lotów widokowych mamy też w ofercie skoki ze spadochronem. Są to tzw. skoki tandemowe, czyli kierowane do osób zupełnie niedoświadczonych (nazywamy ich pasażerami tandemu). Pasażer dostaje swojego instruktora (zwanego pilotem tandemowym) i po krótkim przeszkoleniu oraz ubraniu w specjalną uprząż leci samolotem na 4000 m. Uprząż jest spięta ze spadochronem instruktora, tak że lecą we dwójkę na jednym sprzęcie. Na 4000 m opuszczamy samolot i zaczyna się zabawa.

Pierwszy etap to swobodne spadanie: spadochron jest jeszcze zamknięty, więc prędkość opadania przekracza zazwyczaj 200 km/h. Ten etap trwa około minuty. W tym etapie pasażerowi może towarzyszyć kamerzysta, który lata dokoła i rejestruje przebieg skoku (nagrywa film oraz robi zdjęcia). Następnie instruktor otwiera spadochron i przez kolejne kilka-kilkanaście minut trwa drugi etap skoku, czyli lot na czaszy. Na koniec lądujemy na lotnisku lub - jeśli ktoś ma ochotę - na plaży.

Pracujemy z najlepszymi, doświadczonymi instruktorami tandemowymi i na sprawdzonym sprzęcie.

Koszt skoku to 1090 zł bez kamery lub 1490 zł z filmowaniem. Rezerwacje można robić telefonicznie (numer jak do lotów widokowych) lub na stronie skydivehel.pl

Ostatnia aktualizacja - sierpień 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.chlapowo.net.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0