Ostrowo - Jaka jest lokalizacja? Co robić? Co zwiedzać? Jaka jest plaża? Jaka odległość od morza?

Ostrowo

Ostrowo - niezwykle urokliwa wieś letniskowa, położona około 3,5 km na zachód od Jastrzębiej Góry. Wieś położona jest płynącą równolegle do brzegu morskiego rzeką Czarną Wodą, na niewielkim wzniesieniu, zwanym "Kępą Ostrowską". Nazwa związana jest z wyspowym położeniem tej osady, wokół rozległych Karwieńskich i Bielawskich Błot, zalewanych w przeszłości przez morze. Okoliczne sosnowe lasy doskonale nadają się do spacerów, a malownicze łąki tworzą swoisty klimat. Przy ostrowskiej leśniczówce bierze swój początek 5-kilometrowa ścieżka dydaktyczna przez rezerwat Bielawa. Najlepszym czasem do obserwacji licznie tu występujących gatunków roślin, ptaków i zwierząt jest okres od maja do października. Na przelotach zatrzymują się tu m. in. stada żurawi, liczące nawet po kilkadziesiąt osobników. Odległość Chłapowa od Ostrowa wynosi 8 km w lini prostej.

Co warto zobaczyć będąc w Ostrowie?

PLAŻA 

Plaża jest piaszczysta i nadzwyczaj szeroka. Do brzegu Bałtyku jest około kilometra. W tym miejscu są wytyczone dwa strzeżone nadmorskie kąpieliska, co jest ważne podczas wakacji z dziećmi. 

NADMORSKI PARK KRAJOBRAZOWY

Jest to jeden z pierwszych Parków założonych w Polsce, bo już 5 stycznia 1978 roku. Park obejmuje północną część Pobrzeża Kaszubskiego, wschodnią część Wybrzeża Słowińskiego, Miejrzeje Helską i fragmenty Zat. Puckiej.

KORTY TENISOWE (ul. Jagodowa 3, tel. 696 464 333)

To idealne miejsce dla osób, które uwielbiają aktywny wypoczynek. Na terenie ośrodka wczasowego "Dom pod Pelikanem" znajdują się korty tenisowe, z których można korzystać za drobną opłatą. Korty są oświetlone.

ZABYTKOWA CHATA KASZUBSKA (ul. Zabytkowa 3)

W 2005 roku obiekt wraz z działką został zakupiony prze Starostwo Powiatowe w Pucku. Obecnie trwają prace mające na celu renowację chaty i przylegającej do niej starej stodoły. Zakończenie prac zaplanowano na koniec 2018 roku, łącznie powstaną trzy, ekspozycyjne obiekty, w których będzie można zobaczyć, jak kilkaset lat temu wyglądała codzienność Kaszubów.

 

Ostatnia aktualizacja - sierpień 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.chlapowo.net.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0