Rozewie - Jaka jest lokalizacja? Co robić? Co zwiedzać? Jakie atrakcje czekają tu na turystów?

  • location_on Rozewie, ul. undefined

Rozewie

Rozewie to najbardziej na północ wysunięta miejscowość Rzeczpospolitej, którego zbocze porasta bukowy las. Niektóre okazy buków liczą około 200 lat i osiągnęły wysokość 30 metrów oraz 3-metrową średnicę. W 1957 roku dla ochrony tych drzew utworzono rezerwat krajobrazowy "Przylądek Rozewski", który zajmuje 12,5 ha. Odległość między Chłapowem a Rozewiem wynosi 3 km w lini prostej.

Co warto zobaczyć będąc w tym miejscu?

PLAŻA

Plaża w Rozewiu znajduje się pod wysokim klifem, więc niestety aby się na nią dostać trzeba pokonać schody. Można również zejść na plażę Lisim Jarem. Plaża nie jest szeroka (najszersza jest pod latarnią morską i przy zejściu nr 16 - od ulicy Garnizonowej - obok Rancho Oland), ale za to piaszczysta, chociaż miejscami możemy natrafić na skupisko kamyków, czy nawet jakiś głaz - jak to pod klifem.  

LATRANIA MORSKA (ul. Leona Wzorka 1)

Budowla latarni powstała w 1822 r. i poddana była dwóm znacznym przebudowom. Pierwszej w 1910 i następnej w 1978 roku. W czasie tej drugiej dokonała się największa przemiana w wyglądzie latarnia została ona podwyższona o 8 m przez wstawienie metalowego walca. Obecnie Latarnia ma wysokość 32,7 m.

Godziny otwarcia:

  • lipiec, sierpień - 09.00 do 19.00
  • wrzesień - 10.00 do 14.00; 15.00 do 18.00

LISI JAR

Lisi Jar - to wąwóz położony pomiędzy Rozewiem a Jastrzębią Górą. Obecnie jego długość to tylko około 350 metrów, kiedyś był znacznie dłuższy. Niestety, w dużej części został pochłonięty przez morze. Można nim dojść do plaży podziwiając doniosłe buki z pojedynczymi świerkami, brzozami czy jarząbami. Można tu również spotkać dzikie grusze. Zbocza wąwozu dochodzą do 50 metrów wysokości.

Ostatnia aktualizacja - sierpień 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.chlapowo.net.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0